[:pl][: pl]Adobe wprowadza Beta wersje Photoshopa, Illustratora dla sieci [:][:]

[:pl][: pl]

Niewiele osób uważało, że aplikacja tak złożona i wymagająca dużych nakładów obliczeniowych jak Photoshop będzie możliwa w Internecie. Ale dziś firma Adobe uruchomiła internetową wersję nie tylko Photoshopa, ale także Illustratora, wraz z kilkoma nowymi doświadczeniami online.

Wymagane są jednak pewne Kwalifikacje. Jak Adobe uruchomiło Photoshopa na iPadzie, to nie jest cały zestaw narzędzi Photoshop i Illustrator, ale aplikacje internetowe umożliwiają otwieranie dokumentów i podstawową edycję. Pozwalają również komentować i udostępniać pracę współpracownikom. Aplikacja internetowa Photoshop jest oznaczona jako beta,a program Illustrator w Internecie jest prywatną wersją beta tylko dla zaproszonych.

Adobe Photoshop w Internecie oferuje podstawową funkcjonalność edycji.

Wersje internetowe opierają się na tych samych dokumentach w chmurze, które są wymagane w wersjach oprogramowania Creative Cloud na iPada. Adobe udostępniło już aplikację Creative Cloud management. Dwie zupełnie nowe funkcje online, do których masz dostęp z tego interfejsu, dołączają do internetowych wersji starego standbys: Creative Cloud Spaces i Creative Cloud Canvas.

Creative Cloud Spaces

Creative Cloud Spaces to internetowe repozytorium zasobów Twojego zespołu, z możliwością współpracy i udostępniania treści w jednym interfejsie. Możesz uzyskać do niego dostęp z poziomu interfejsu internetowego Creative Cloud lub w programach Photoshop, Illustrator, XD i Fresco na komputerze lub iPadzie. Creative Cloud Canvas to przestrzeń do współpracy online. Współpracownicy mogą, zgodnie z blogiem Adobe, “umieszczać kształty, tekst, naklejki, obrazy i pliki robocze z innych aplikacji Creative Cloud” na płótnie, nad którym zespół może współpracować w czasie rzeczywistym.

Creative Cloud Canvas

Adobe dogfooded nowe narzędzia internetowe z własnym personelem, aby uzyskać opinie na ich temat. “Zespół projektowy Adobe pracował z tymi nowymi narzędziami w ciągu ostatnich kilku miesięcy i zmieniły one sposób, w jaki pracujemy razem”, mówi Eric Snowden, wiceprezes ds. “Praca zespołowa i współpraca w centrum Creative Cloud demokratyzują dostęp i zapewniają przejrzystość projektów kreatywnych, jak nigdy dotąd.”

Aktualizacje aplikacji: Photoshop i Illustrator

Ale to nie wszystko w sieci i chmurze na Max. Dobre Ole zainstalowane programy na pulpicie i tablecie Zobacz także kilka fajnych nowych funkcji. Photoshop otrzymuje bardziej wydajne narzędzie wyboru obiektów z automatycznym maskowaniem najazdu. Tak to brzmi: idziesz do narzędzia wyboru obiektów i używa AI Sensei firmy Adobe do wykrywania wszystkich obiektów na obrazie. Powiązana opcja menu, Warstwa > maskuj wszystkie obiekty, tworzy oddzielne maski dla wszystkich obiektów wykrytych w warstwie.

Najedź kursorem na auto-maskowanie w Adobe Photoshop.

Filtry neuronowe, uruchomione na zeszłorocznym Max show, również zyskują impuls. Nowe filtry Landscape Mixer pozwalają zmienić sezon sceny, np. z lata na jesień, lub sprawić, by scena w południe wyglądała tak, jakby była kręcona o zachodzie słońca. Kolejny temat z nową sztuczną inteligencją to harmonizacja. Oznacza to, że obiekty zamaskowane mogą być renderowane w kolorach i odcieniach filtra. Tak więc, jeśli masz portret na jednej warstwie i krajobraz na drugiej, kolor i odcień są mieszane na obu. Inny filtr, Transfer kolorów, pozwala zastosować kolory i odcienie jednego obrazu do drugiego. Inne filtry neuronowe wyświetlane w aktualizacjach to rozmycie głębi, Superzoom, Transfer stylu i koloryzacja.

Stary program Photoshop standby, gradienty, otrzymuje ważną aktualizację: teraz masz trzy opcje Tryb klasyczny, tryb percepcyjny i tryb liniowy. Percepcja opiera się na jak postrzegamy światło i wygląda dla mnie najlepiej.

Nowe opcje gradientu w Photoshopie.

Projektanci ucieszą się, że można teraz wklejać kształty wektorowe z programu Illustrator do programu Photoshop, zachowując jednocześnie możliwości edycji. Istnieje wiele innych aktualizacji, o których możesz przeczytać w poście na blogu Adobe Photoshop.

Wersja Photoshopa na iPada otrzymuje ogromną aktualizację z dodatkiem jednej funkcji: funkcji Camera Raw. Niezdolność aplikacji iPad do pobierania plików Raw z aparatu była dużą luką między nią a programem komputerowym.

Nowy panel 3D w programie Adobe Illustrator.

Zainstalowana wersja programu Adobe Illustrator na komputery stacjonarne nie zawiera dużych aktualizacji, poza wspomnianą wcześniej wersją internetową. Ma Ulepszony panel 3D z zaktualizowanym oświetleniem i cieniowaniem, który wykorzystuje technologię śledzenia promieni i dodaje bezpośredni dostęp do materiałów 3D Adobe Substance. Wersja programu Illustrator na iPada otrzymuje podgląd technologii narzędzia vectorize image-tracing.

Jeszcze więcej aktualizacji: Lightroom, Premiere Pro i After Effects

Lightroom jest ulubionym oprogramowaniem poważnych fotografów zarówno w klasycznych, jak i nieklasycznych smakach. Nowomodny Lightroom zawiera teraz coś, co po raz pierwszy zobaczyłem w aplikacji Picsart-możliwość przedstawienia swojej pracy do szerokiej społeczności dla nich pracować własną magię edycji na zdjęciu. Nazywa się to remiksowaniem społeczności. W programie pojawiają się również ustawienia zalecane przez AI.

Oba smaki Lightroom uzyskać nowe narzędzia maskowania, w tym luminancji, kolor, i wiele funkcji maskowania. Przenoszenie aplikacji fotograficznych bliżej Photoshopa to ich nowe narzędzia Select Subject I Select Sky tools. Dodatkowe ustawienia wstępne i automatycznie zalecane ustawienia wstępne dla rzeczy takich jak jedzenie, podróże i architektura, a także pomocne nowe opcje narzędzia do przycinania, dopełniają nowości w oprogramowaniu do zdjęć.

Ważną wiadomością dla oprogramowania do edycji wideo Adobe jest ostatnio przejęcie przez firmę frame.io, standardowa w branży platforma współpracy wideo online. Jedną z najładniejszych nowości w programie Premiere Pro jest uproszczenie sekwencji, które pozwala pozbyć się nieużywanych ścieżek, luk i efektów, co znacznie ułatwia przeglądanie osi czasu. Obsługa formatu rozszerza się teraz na 10-bitowe i HDR z kamer bezlusterkowych i iphone ‘ ów, z zarządzaniem kolorami i akceleracją sprzętową.

Nowy Remix, który płynnie zmienia długość utworu na długość wideo, przechodzi do publicznej bety na Max. W moich testach podobnej funkcji w CyberLink PowerDirector, narzędzia te są zależne od gatunku muzycznego, więc chętnie zobaczę, jak działa nowe narzędzie Adobe.

Jeśli chodzi o grafikę ruchową, ulepszenia wydajności After Effect obejmują renderowanie wieloplatformowe, podgląd spekulacyjny, profiler kompozycji i ponownie zaprojektowaną kolejkę renderowania. Przeczytaj o tym wszystkim w poście na blogu Max video app.

Program do animacji, Adobe Character Animator, pozwala teraz uruchomić animację lalek bez potrzeby Photoshopa lub ilustratora, a fajne narzędzie do synchronizacji warg oparte na transkrypcji pozwala twojej postaci mówić tekst pisany z dokładnymi ruchami ust.

Zwalczanie Dezinformacji

Dwa lata temu firma Adobe uruchomiła inicjatywę content Authenticity initiative, która dała twórcom możliwość weryfikacji autentyczności ich prac. Niedawno ogłoszono na Max content Credentials, narzędzie beta dostępne w Photoshopie, które oferuje twórcom możliwość dołączania bezpiecznych metadanych, które weryfikują autentyczność pracy.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę Verify (teraz w beta) i przesłać plik obrazu, aby sprawdzić jego autentyczność. Adobe Stock, odpowiedź firmy na ShutterStock, zapewnia teraz Informacje o autentyczności treści dla wszystkich przesłanych treści. Firma Adobe współpracuje również z liderami rządowymi i branżowymi w celu zwalczania nadużyć i stworzyła standard techniczny śledzenia pochodzenia mediów.

Online Adobe Max “creativity conference” jest bezpłatny dla każdego, kto chce skorzystać z niego, i oferuje Gwiazdy prezenterów, w tym Kenan Thompson, Tilda Swinton i Bryan Cranston. Head to max.adobe.com dołączyć.

Poznaj Nasze Najlepsze Historie!

Zapisz się na to, co nowego teraz, aby codziennie rano otrzymywać nasze najważniejsze wiadomości na swoją skrzynkę odbiorczą.

Ten biuletyn może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza zgodę na nasze Warunki użytkowania i Politykę prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów.

[:][:]