Antykorozja w transporcie

Transport towarów na bardzo duże odległości wiąże się z utratą przez wysyłającego pełnej kontroli nad warunkami (wilgotność powietrza, temperatura), jakie panują nie tylko podczas transportu, ale również w sortowni i magazynie. Dlatego już na etapie pakowania produktu, warto zadbać o zabezpieczenia przed korozją, i najlepiej zrobić to w postaci łatwych i praktycznych akcesoriów.

Antykorozja – sprawdzone akcesoria

Opakowania antykorozyjne są jednym z najlepszych sposobów, które zadbają o bezpieczeństwo produktów podczas transportu. W zależności od konkretnego typu mają różne zastosowania, a najlepszym przykładem jest papier parafinowany, którego obustronne pokrycie warstwą wosku czyni go idealnym opakowaniem dla części maszynowych i motoryzacyjnych. Papier taki dzięki swoim cechom uniemożliwia przedostawaniu się wilgoci do zapakowanych w niego przedmiotów, a co za tym idzie powstawaniu korozji na powierzchniach metalowych.

Kolejnym produktem, który jest chętnie stosowany w magazynach i nie tylko jest papier pakowy smołowany. Stanowi on naturalną barierę, która zawartość paczki przed dostaniem się do jej wnętrza wilgoci. Dlatego z tego powodu owija się nim części zamienne do maszyn i urządzeń. Jego wodoszczelność sprawia, że równie dobrze sprawdza się podczas transportu morskiego.

Dodatkowo na wyposażeniu magazynu powinny znaleźć się również wskaźniki wilgoci. Te niepozorne dodatki umożliwiają szybką kontrolę stanu towarów. Prosty pomiar, do tego pewność wyniku i niewielki koszt zakupu sprawi, że znajdą one zastosowanie w przypadku przesyłek krajowych, jaki i zagranicznych.

Papier antykorozyjny VCI to równie przydatny element dla producentów, którzy chcą zabezpieczyć wysyłane produkty przed rdzą. Jego właściwości cenią szczególnie dystrybutorzy przemysłowych narzędzi, silników oraz wytwórcy ozdobnych elementów kutych. Zapakowanie w papier tych towarów skutecznie chroni je przed rdzewieniem w trakcie transportu i magazynowania. Ważne, że to zabezpieczenie jako antykorozja gwarantuje idealny stan towarów przez okres dwóch lat od momentu ich zapakowania, oczywiście pod warunkiem przechowywania w odpowiednich warunkach.

 

Popularne tagi : zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
antykorozja

Dojazd: