Co jest lepsze dla bezpieczeństwa – domofon czy wideodomofon?

Wygoda i bezpieczeństwo domowego ogniska są bardzo istotne dla wielu osób. Często nad bezpieczeństwem trzeba popracować, wspomagając się od strony technologicznej. O swój azyl warto zabrać też przez kontrolę dostępu. Domofony i wideodomofony ( https://www.montersi.pl/domofony-i-wideodomofony ) świetnie sprawdzają się w tej kwestii.

To alternatywa dla tradycyjnie funkcjonującego dzwonka. Nowsza technologia, jeśli chodzi o wizję i fonię. Zakres funkcji szerszy, co też przekłada się na zapewnienie większego bezpieczeństwa. Na rynku czeka wiele rozwiązań, które służą zabezpieczaniu mienia. Od modeli typu analogowego, po konkretne, bardziej zaawansowane urządzenia typu cyfrowego ( https://www.montersi.pl/domofony-cyfrowe )

Domofon

Tu nie zobaczysz, kto Cię odwiedza, masz tylko kontakt głosowy. Mamy do wyboru rozwiązanie typu simplex – słyszymy osobę, ale nie odpowiadamy. Bardziej popularny typ to duplex, umożliwiający komunikację dwustronną. Dzięki temu, komunikacja werbalna przebiega bezproblemowo.

Instalacja domofonowa to następujące elementy:
– część wewnętrzna w budynku, czyli unifon

– instalacja przy drzwiach/furtce, czyli bramofon

– zamek elektromagnetyczny, do zdalnego otwierania drzwi/furtki

– zasilacz i okablowanie do prawidłowego cyklu pracy domofonu

Wideodomofon

W tym przypadku, poza komunikacja werbalną, możemy też podejrzeć rozmówcę dzięki kamerze. Zwykle taki sygnał działa w odległości do 100 metrów. Jest to więc głównie opcja do domów jednorodzinnych. To opcja idealna, jeśli nie możemy zobaczyć przez okno wejścia do budynku. Sprawdza się to więc na przykład w domach jednorodzinnych.

Koszta instalacji wideo domofonu kilkukrotnie przewyższają ceny domofonów tradycyjnych. Jednakże w kwestii zabezpieczenia mienia, koszta są kwestią drugoplanową. Najlepiej kupować atestowane produkty, które pochodzą od sprawdzonych producentów.