[:pl]Dlaczego fotowoltaika jest coraz popularniejsza?[:]

[:pl]Rosnące rachunki za prąd sprawiają, że ludzie zaczynają szukać oszczędności na różne sposoby. Dlatego coraz chętniej decydują się na zastąpienie tradycyjnego źródła fotowoltaiką. Jakie korzyści generuje to rozwiązanie?

 

Z czego wynika popularność fotowoltaiki?

Rosnące ceny prądu coraz bardziej dają się we znaki polskim gospodarstwom domowym. Korzystamy bowiem z coraz większej liczby urządzeń elektrycznych, co sprawia, że zużywamy więcej energii elektrycznej. Nic więc dziwnego, że rozglądamy się za tańszymi rozwiązaniami. W dzisiejszym świecie alternatywne źródła energii zaspokajają ok. 9% światowej produkcji. W Polsce jest to około pięciu procent. Najchętniej wybieraną alternatywą okazuje się fotowoltaika. Wykorzystywanie mocy słońca jest możliwe na terenie całego kraju przez cały rok. Panele słoneczne przechwytują bowiem promienie nawet w chłodne i pochmurne dni. Dzięki odpowiedniemu doborowi mocy instalacji jesteśmy w stanie zaspokoić całoroczne zapotrzebowanie na prąd. Do skorzystania z takiego rozwiązania zachęca też Unia Europejska, która oferuje dofinansowania inwestycji. W zależności od warunków możemy liczyć na 20-30% zwrotu poniesionych kosztów.

 

W jaki sposób działa fotowoltaika?

Działanie całej instalacji nie jest skomplikowane. Panele fotowoltaiczne przechwytują energię słoneczną i zamieniają ją w prąd stały. Następnie przechodzi on przez falownik i zostaje przekształcony w prąd zmienny. Dzięki temu może on być wykorzystany w domowych gniazdkach.  Wytworzoną w ten sposób energię możemy zużywać na bieżąco, gromadzić, czy sprzedawać. Fotowoltaika nie należy do najtańszych rozwiązań, jednak szybko się zwraca, generując przy tym duże oszczędności. Obecnie koszt instalacji oscyluje pomiędzy 20 a 30 tysięcy złotych. Jeśli zestaw będzie odpowiednio dobrany, to zwróci nam się w ciągu kilku lat. Warto też dodać, że cena, jaką płacimy za zestaw, to gwarancja komponentów wysokiej jakości, Dzięki temu instalacja może działać bez zarzutów przez ponad dwadzieścia lat. Poszczególne elementy są odporne na warunki atmosferyczne, takie jak opady, burze, wysokie i niskie temperatury. Kupując zestaw ze sprawdzonego źródła możemy być spokojni o jego stabilną pracę. Fotowoltaika jest dostępna w wielu sklepach internetowych. Jeden z nich znajdziesz w tym miejscu https://sklep.ekotechnologia.eu/. Czas montażu takiej instalacji najczęściej wynosi od jednego do trzech dni. Fotowoltaika sprawdzi się zarówno na dachach skośnych, płaskich, jak i w ogrodach jako instalacja wolnostojąca. Tylko od nas zależy, na który wariant się zdecydujemy.[:]