Google Earth Virtual Reality

Google Earth Virtual Reality

Nowy program  Google Earth Virtual Reality pozwala na odwiedzenie każdego adresu na świecie, nie ważne czy jest to dom Twojej babci czy dziewiętnastowieczny zamek w Niemczech – zwiedzaj go za pomocą okularów VR.

Kiedy Google Earth VR zadebiutowało, dostępnych było jedynie kilka najpopularniejszych miejsc turystycznych takich jak Zapora Hoovera w Newadzie lub góra Matterhorn w Alpach zachodnich. Można było także odbyć wirtualną podróż po Koloseum w Rzymie.

Teraz ludzie mogą wybierać swoje własne miejsce docelowe jeżeli tylko znają dokładny adres.

„Ludzie chcą szybko znaleźć i odwiedzić ponownie miejsca które wiele dla nich znaczą, takie jak dom w którym mieszkali kiedy byli dziećmi lub ulubione wakacyjne miejsce” mówi Joanna Kim, product menager w Google Earth VR.

Dodano również 27 wybranych ręcznie miejsc takich jak zamek Neuschwanstein (był on inspiracją dla Disney’owskiego zamku z „śpiącej królewny”), Góry Stołowe w Południowej Afryce i lodowiec Perito Moreno w Argentynie.

Google Earth VR jest teraz dostępne dla posiadaczy Oculus Rift’a . Aplikacja jest darmowa na paltformie Steam.

Wcześniejsze mapy 3D stworzone przez Google Earth pokazywały Amazoński las deszczowy, Mount Everest i Rio de Janeiro, miasto które było stolicą Igrzysk Olimpijskich 2016.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *