[:pl]Google Earth Virtual Reality[:]

[:pl]Nowy program  Google Earth Virtual Reality pozwala na odwiedzenie każdego adresu na świecie, nie ważne czy jest to dom Twojej babci czy dziewiętnastowieczny zamek w Niemczech – zwiedzaj go za pomocą okularów VR.

Kiedy Google Earth VR zadebiutowało, dostępnych było jedynie kilka najpopularniejszych miejsc turystycznych takich jak Zapora Hoovera w Newadzie lub góra Matterhorn w Alpach zachodnich. Można było także odbyć wirtualną podróż po Koloseum w Rzymie.

Teraz ludzie mogą wybierać swoje własne miejsce docelowe jeżeli tylko znają dokładny adres.

„Ludzie chcą szybko znaleźć i odwiedzić ponownie miejsca które wiele dla nich znaczą, takie jak dom w którym mieszkali kiedy byli dziećmi lub ulubione wakacyjne miejsce” mówi Joanna Kim, product menager w Google Earth VR.

Dodano również 27 wybranych ręcznie miejsc takich jak zamek Neuschwanstein (był on inspiracją dla Disney’owskiego zamku z „śpiącej królewny”), Góry Stołowe w Południowej Afryce i lodowiec Perito Moreno w Argentynie.

Google Earth VR jest teraz dostępne dla posiadaczy Oculus Rift’a . Aplikacja jest darmowa na paltformie Steam.

Wcześniejsze mapy 3D stworzone przez Google Earth pokazywały Amazoński las deszczowy, Mount Everest i Rio de Janeiro, miasto które było stolicą Igrzysk Olimpijskich 2016.

 [:]