[:pl]Inhibitor korozji producent – jako metoda walki z korozją[:]

[:pl]

Skuteczną metodą zapobiegania korozji jest stosowanie inhibitorów korozji, czyli środków chemicznych, które hamują przebieg procesów niszczenia materiałów.

Z ich zastosowania wynikają duże korzyści. Środki te nie są szkodliwe dla zdrowia, są bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Poza tym nie zawierają metali ciężkich, chromianów czy chlorowanych węglowodorów, do tego są bezwonne.

Inhibitory korozji nadają się do ochrony długoterminowej, jak i krótkoterminowej. Mają za zadanie chronić metale w różnych środowiskach. Zabezpieczone nimi przedmioty gotowe są do natychmiastowego użycia – nie trzeba ich czyścić. Po zastosowaniu inhibitorów chronione materiały nie tracą swoich właściwości i co bardzo ważne można nimi chronić elementy o różnej wielkości, a urządzenia dzięki nim mają przedłużoną żywotność.

Inhibitor korozji producent – dostępne rozwiązania

Producenci oferują różne rozwiązania z zastosowaniem inhibitorów korozji. Najczęściej stosowanymi produktami są:

  • folie antykorozyjne,
  • papiery antykorozyjne,
  • emitery VCI i pochłaniacze.

Folie antykorozyjne zawierające lotne inhibitory korozji występują pod różnymi postaciami: folia płaska, folia bąbelkowa, folia stretch, folia termokurczliwa, worki i torebki, rękawy i półrękawy, torebki strunowe. Mają one zastosowanie przede wszystkim w zabezpieczaniu towarów podczas transportu lub magazynowania. Folia antykorozyjna zabezpiecza od małych części po te wielkogabarytowe.

Papiery antykorozyjne najczęściej służą do przekładania mniejszych elementów, zabezpieczając ich tym samym przed uszkodzeniami i szkodliwym wpływem środowiska.

Emitery VCI i pochłaniacze – te pierwsze także zawierają lotne inhibitory korozji. Pochłaniacze wilgoci dają dodatkową ochronę przedmiotom już zabezpieczonym innymi produktami z lotnymi inhibitorami. Emitery natomiast zapewniają ochronę antykorozyjną wewnątrz zamkniętych metalowych przestrzeni, np. w obudowach urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Ciekawym rozwiązaniem do ochrony stalowych rur, który oferuje inhibitor korozji producent, jest cienka rurka, która wprowadza się do wnętrza rur.
 
 

Popularne tagi : papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozji producent

Dojazd:

 

[:]