Jak kontrolować wydatki w firmie transportowej

Prowadzenie firmy transportowej, która dysponuje własną flotą pojazdów, to spore wyzwanie. Trzeba bowiem skupić się na niezawodności wspomnianych już pojazdów, możliwie najlepszych decyzjach logistycznych, a także posiadać kierowców z doświadczeniem, których darzymy zaufaniem. O to ostatnie niestety najtrudniej, zwłaszcza gdy zaczynamy rozkręcanie biznesu i szukamy nowych pracowników, którzy na swoją renomę będą musieli jeszcze zapracować. Jeśli chcesz, by firma transportowa ruszyła pełną parą, powinieneś zadbać o kilka ważnych elementów – oto one.

Przede wszystkim sprzęt

Flota pojazdów oraz rozwiązania technologiczne, jakie zastosujesz w swojej firmie, mogą stanowić podstawę sukcesu. Pierwszym, w co powinieneś zainwestować, jest dobry i sprawdzony system GPS. W dzisiejszych czasach żadna szanująca się firma transportowa nie może funkcjonować bez nawigacji, która ułatwi i usprawni pracę kierowców. Pamiętaj tylko, by nie wybierać pierwszego lepszego rozwiązania – tanie systemy GPS, często korzystają z niedokładnych bądź nieaktualnych map, a to może skutkować sporym problemem na drodze – w końcu zjechanie z autostrady w złym miejscu, może zakończyć się nawet kilkugodzinnym spóźnieniem z dostawą.

Musisz mieć pewność co do kierowców

Jasne jest, że zaufanie do własnych pracowników, to podstawa dobrze funkcjonującej firmy. Ludzie, są jednak tylko ludźmi i często nie zaliczają się do grona tych uczciwych. Dlatego właśnie warto zabezpieczyć się, na wypadek, gdyby nowy pracownik chciał oszukać swojego pracodawcę. W przypadku branży transportowej świetnym rozwiązaniem są zbiorniki z kontrolą tankowania – to właśnie na „znikającą” benzynę najczęściej skarżą się właściciele firm transportowych. Co więcej, tego typu zbiornik może pomieścić nawet do kilkunastu tysięcy litrów paliwa, dzięki czemu kupisz je hurtowo, a co za tym idzie, taniej.