[:pl][: pl]Jimmy Kimmel wzywa Jeff Bezos’ slippery slide towards building a Death Star [:][:]

[:pl][: pl]

W tym tygodniu założyciel Amazon i miliarder Jeff Bezos ogłosił plany budowy “parku biznesowego” w kosmosie, kontynuując swój nawyk wygórowanych wydatków na rzeczy, których absolutnie nikt nie potrzebuje.

“Słuchaj, Rozumiem, przestrzeń jest fajna, a Jeff Bezos jest bogaty” – powiedział gospodarz Jimmy Kimmel Live! we wtorek. “Ale wiesz, kiedy mówią o wydawaniu dziesiątek miliardów dolarów, musisz się zastanawiać, której części “Ziemia płonie” Jeff Bezos nie rozumie. Czy plan jest taki, żeby tam siedzieć i patrzeć, jak płonie?”

Jak wielu z nas wie, ale decyduje się zignorować, planeta, na której żyjemy, jest obecnie w strasznym niebezpieczeństwie z powodu małej rzeczy zwanej zmianami klimatycznymi. Pracownicy Amazon również borykają się z problemami w wyjątkowo złych warunkach, a pracownicy magazynowi firmy doświadczają poważnych obrażeń o 80 procent wyższych niż w konkurencyjnych magazynach.

Można mieć nadzieję, że Bezos skieruje swoje miliardy na rozwiązanie tych natychmiastowych problemów. Niestety.

“A może zamiast wydawać dziesiątki miliardów dolarów na stację kosmiczną, wydać zero dolarów na stację kosmiczną i wszystkie dolary na planetę Ziemię?”powiedział Kimmel.

Chcesz więcej? Czytaj dalej.

[:][:]