Monitoring analogowy wciąż ma sens

Pomimo szybkiego rozwoju technologii i wzrostu zainteresowania rozwiązaniami cyfrowymi, monitoring analogowy nadal znajduje szerokie zastosowanie. Klienci sklepów takich jak Fonex chętnie wybierają tradycyjne metody zabezpieczenia swoich nieruchomości. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy, niewątpliwie jest ich cena, która jest znacznie niższa od cyfrowych systemów. Jednak nie jest to ich jedyna zaleta. Ten typ monitoringu nadal ma wiele do zaoferowania.

 

Nazwa może być myląca

 

Wystarczy dokładniej zapoznać się z urządzeniami takimi jak kamery analogowe, jakie znajdują się w ofercie sklepu Fonex, by przekonać się, że są one takie tylko z nazwy. Wszystkie urządzenia stosowane w tym typie monitoringu są nowoczesne i korzystają z rozwiązań, jakie niesie ze sobą cyfryzacja.

 

Nazwa taka stosowana jest więc do systemów, które są mniej skomplikowane od monitoringu IP. Dla zwykłych użytkowników jest to ważna informacja. Oznacza to bowiem, ze zarówno ich montaż, jak i codzienna obsługa są proste i nie wymagają zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki.

 

Jakość nagrywanego materiału

 

Kamery analogowe, jakie są dostępne są zdolne do rejestrowania obrazu w rozdzielczości full HD, czyli 1920 × 1080 px. Jest to wartość wystarczająca do większości zastosowań. Na materiale takiej jakości z powodzeniem odczytamy numery rejestracyjne lub rozpoznamy twarz podejrzanej osoby.

 

Interesujące wydaje się także, to iż system analogowego monitoringu radzi sobie lepiej z nagrywaniem po zmroku lub przy słabszym i gorszym oświetleniu. Jest więc praktycznym rozwiązaniem, dla osób, które poszukują wydajnego systemu zabezpieczenia wizyjnego, nie oczekują mnogości funkcji oraz liczą na łatwą obsługę.

 

Zgodna współpraca

 

W wielu obiektach chronionych stosuje się tak zwany system hybrydowy. Pozwala to na połączenie zalet monitoringu analogowego i rozwiązań cyfrowych. Systemy te nawzajem się uzupełniają i pozwalają operatorowi na uzyskanie pełnego obrazu sytuacji w nadzorowanym budynku. Do ochrony mniej ważnych obiektów, gdzie niewymagane są dodatkowe opcje, takie jak detekcja twarzy można z powodzeniem stosować analogowy monitoring.

 

Ten rodzaj nadzoru nadal jest popularny i stosowany przez liczne grono klientów zadowolonych z poziomu bezpieczeństwa, jaki on gwarantuje. Wszystko wskazuje na to, iż jeszcze przez długi czas monitoring analogowy będzie chronił i zabezpieczał prywatne nieruchomości i posesje, zakłady przemysłowe oraz wszelkiego rodzaju instytucje. Warto zastanowić się nad tą alternatywą podczas wyboru systemu bezpieczeństwa.

 

Kamery i rejestratory do monitoringu analogowego znajdziesz na: http://www.fonex.pl/kategorie/monitoring-analogowy-104.html