http://internetowy.co.uk/2023/10/09/business-process-automation-3/     http://comnetowy-24.pl/index.php/2023/09/01/pozycjonowanie-stron-raciborz-klucz-do-sukcesu-online/     http://comnetowy24.pl/2023/08/07/angielski-dla-przedszkolakow-we-wroclawiu-wczesne-odkrywanie-jezykow-w-magicznym-miescie/    

[:pl]Nowa seria procesorów Intel[:]

[:pl]Intel na targach Computex w Tajpeju, Tajwanie ujawnił nową serie procesorów nazwaną „X-series”.  Procesory tej serii skierowane będą do bardzo wymagających użytkowników a sam producent nazwał ich „ekstremalnymi entuzjastami”. Zapewnia większe prędkości, mniejsze opóźnienia i najmocniejszą jak dotychczas gamę procesorów.

Nie są to procesory których używać będzie przeciętny domowy komputer, ponieważ cena sięga do dwóch tysięcy dolarów. Seria X została stworzona dla bardzo wymagającej niszy klientów.

X-Series posiadają od 4 do 10 rdzeni a w przyszłości możliwe będą 12, 14, i 18 rdzeniowe opcje. Dla uproszczenia, im więcej rdzeni tym lepiej, a architektura Intela zapewnia doskonałą optymalizacje pracy.  Procesor ten pozwalać będzie na pracę na wielu wymagających programach jednocześnie. Jako przykłady Intel podał – edytorzy będą mogli działać na Adobe Premiere Pro, Photoshop’ie i Lightroom’ie jednocześnie bezproblemowo. Twórcy mogli będą połączyć sześć nagrań w rozdzielczości 4K i połączyć go w wideo 360 stopni. Gracze będą mogli grać w rozdzielczości 4K, robić transmisje na żywo w Internecie i nagrywać rozgrywkę na raz bez utraty płynności gry.

Dokładne ceny na dzień dzisiejszy (mogą ulec zmianie) to :

Core i9-7900X – 999 $

Core i9-7980XE – 1999 $[:]