Odzyskaj utracone dane

Odzyskaj utracone dane

XXI wiek, era Internetu, to czasy w których znaczna część zawodów bazuje na pracy biurowej i wiąże się z generowaniem ogromnej ilości ważnych dla firmy plików. Pomimo tego, że komputery są potęgą i da się wykonać za ich pomocą najtrudniejsze operacje, to tylko sprzęty. Jak wiadomo, w naturze wszelkich urządzeń leży psucie się i szwankowanie, co może być nieprzyjemnie w skutkach. Jak zabezpieczyć się przed utratą danych?

Dywersyfikacja zagrożenia

Rozsądne zarządzanie finansami polega na dywersyfikacji majątku. Część posiadanych pieniędzy trzymamy „w skarpecie”, trochę na lokacie, a pewien procent na podstawowym koncie w banku. Po co to robimy? Otóż jeśli zgubimy gotówkę lub utracimy oszczędności z konta bankowego w wyniku ataku hackerskiego zawsze mamy dwa pozostałe źródła, z których możemy dokonać płatności. Dokładnie na tej samej zasadzie powinno się chronić pliki, które również potrafią mieć niemałą wartość. Oprócz płyt, pendrive’ów i dysków zewnętrznych służących przechowywaniu danych, można skorzystać z chmur internetowych takich jak dysk Google. Dzięki temu rozwiązaniu mamy dostęp do dokumentów w każdej chwili i na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Przed czym właściwie się zabezpieczamy?

Przyczyn utraty danych może być wiele. Da się je podzielić na te techniczne i mechaniczne. Wraz z instalowanym programem lub podłączanym urządzeniem zewnętrznym do systemu czasem wkradają się wirusy. To one są częstym prowodyrem spustoszenia w naszych systemach. Równie często utratę danych powoduje nasza niezdarność. Rozlana kawa czy upuszczenie laptopa to przyczyna uszkodzeń mechanicznych zaistniałych w urządzeniach. By zmniejszyć ryzyko zniszczenia komputera najlepiej przechowywać go z dala od wilgotnych miejsc, a także jedzenia i picia. Można również wyposażyć się w pokrowiec na laptopa by zminimalizować ewentualny upadek.

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn doszło do utraty Twoich danych, odwiedź serwis komputerowy Poznań (naprawa laptopów, serwis laptopów, serwis komputerów, naprawa drukarek – Poznań i okolice) i odzyskaj wszystkie ważne dla siebie pliki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *