[:pl]Pompy zatapialne do odwadniania do sucha[:]

[:pl]Odwadnianie w wielu przypadkach powinno być realizowane w sposób do sucha. To znaczy, aby na dnie danej, odwadnianej płaszczyzny, nie pozostało zbyt wiele wody. Dobre pompy zatapialne do odwadniania do sucha, pozwalają nam na osuszenie terenu nawet do wysokości 1 cm. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku zalanych hal, opróżniania niecek basenowych i tym podobnych realizacji. Zdecydowanie najbardziej popularne w tym zakresie są pompy EVAK EUBR. SA to kompaktowe, jednofazowe pompy, zapewniające możliwość odwadniania do sucha i usuwania resztek wody.

 

Pompy do odwadniania do sucha EVAK EUBR

 

Przede wszystkim, musimy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż pompy EVAK EUBR to nowoczesna konstrukcja pomp, zapewniająca wydajność i trwałość na bardzo wysokim poziomie. Wyposażone są w nowoczesny wirnik wykonany ze stali powleczonej nowoczesnym, termoplastycznym materiałem Hytrel. Charakteryzuje się on wysokim poziomem odporności na ścieranie, oraz wysoką twardością przy zachowaniu sporego poziomu elastyczności. Pozwala to na zastosowanie pomp EVAK EUBR zarówno w przypadku pompowania wody czystej, jak i zabrudzonej, czy też zanieczyszczonej materiałami o właściwościach ściernych, jak na przykład piasek. Pompy te, charakteryzują się konstrukcją z płaszczem wodnym, który skutecznie chłodzi pompę, nawet przy częściowym zanurzeniu. Wylot usytuowany jest u góry. Osłona zaś, oraz kosz ssawny są wykonane ze stali nierdzewnej 304. Jednym słowem jest to nowoczesna konstrukcja, zapewniająca wysoki poziom wydajności pracy. Poza tym jest to pompa trwała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo mamy tutaj zastosowane uszczelnienie wału w formie podwójnego uszczelnienia mechanicznego w kąpieli olejowej, co zapewnia bezpieczeństwo pracy całej jednostce.

 

Zastosowanie pomp zatapialnych EVAK EUBR

 

Bardzo ważną kwestią jest tutaj także to, iż pompy zatapialne do odwadniania do sucha z serii EVAK EUBR, sprawdzają się w stosunkowo szerokim spektrum zastosowania. Do najczęściej realizowanych przy ich zastosowaniu zadań, należy bez wątpienia zaliczyć:

  • Odwadniania wszelkiego rodzaju zalanych pomieszczeń: piwnice, posesje, hale, szyby windowe, niecki basenowe.
  • Pompowanie wody opadowej jak również gruntowej – nawet z dużą zawartości piasku czy też innych cząstek ściernych.
  • Usuwanie resztek wody do poziomu 1-2 mm.

 

Przede wszystkim więc, są to klasyczne pompy zatapialne do odwadniania do sucha, które możemy zastosować także w nieco innych przypadkach. Sprawdzają się więc także w odwadnianiu wykopów budowlanych, zalewanych nagłymi opadami atmosferycznymi. Bardzo dobrze radzą sobie nawet w wyjątkowo trudnych warunkach pracy. Można więc powiedzieć, iż pompa zatapialna EVAK EUBR, to pompa, w którą warto się zaopatrzyć, szczególnie jeśli zajmujemy się prac budowlanych o podobnym charakterze. Pompy te trafiają również na wyposażenie jednostek ratowniczych, gdzie stosowane są przy usuwaniu skutków powodzi i podtopień.[:]