Prosty sposób na skuteczne zarządzanie IT

Prosty sposób na skuteczne zarządzanie IT

Odpowiednio zarządzany system informatyczny jest niezbędnym elementem każdej firmy, niezależnie od jej profilu. Sposób, w jaki instytucja zarządza infrastrukturą IT, ma kluczowe znaczenie dla właściwego funkcjonowania organizacji. Niewłaściwe zarządzanie siecią jest prostą drogą do poważnych problemów. Jak ich uniknąć?

Sukcesem każdej firmy jest innowacyjność połączona z odpowiednim rozporządzaniem jej zasobami, zarówno ludzkimi, jak i rzeczowymi. Odnosi się to zatem także do wewnętrznych rozwiązań przedsiębiorstwa.Informatyzacja jest jednym z nieodzownych elementów instytucji, która chce odnaleźć się we współczesnych realiach rynku.

Czym jest zatem zarządzanie informatycznymi zasobami i jakie korzyści niesie za sobą?

Zarządzanie IT jest procesem nadzorowania zasobów informatycznych w odniesieniu do unikalnych potrzeb i priorytetów organizacji. Daje ono gwarancję, że wszelkie procesy wewnątrz firmy zachodzą prawidłowo. Odpowiednie nadzorowanie infrastrukturą IT jest warunkiem koniecznym dla skutecznie działającej i przynoszącej zyski instytucji.

Skuteczna administracja technologią informatyczną zapewnia optymalizację zasobów, poprawę komunikacji wewnątrz firmy oraz ulepszenie procesów biznesowych.Nowoczesne rozwiązania technologiczne dla administracji IT umożliwiają zapanowanie nad ogromem informacji, jakim dysponuje każda poważna instytucja.

Podstawowym narzędziem umożliwiającym efektywne zarządzanie IT jest odpowiedni program, który kompleksowo zajmie się szeregiem procesów. Właściwe oprogramowanie dla firm pozwala oszczędzić czas działu IT i zautomatyzować działania administratora sieci. Co ważne, umożliwia szybką inwentaryzację zasobów oraz zmniejsza koszty związane z obsługą informatyczną.

Profesjonalny program dba o bezpieczeństwo działań wewnątrz sieci, blokując szkodliwe elementy, które mogłyby spowodować wyciek danych i narazić firmę na straty.

zarządzanie IT program statlook.com

Fot. statlook® to system do efektywnego zarządzania IT wewnątrz firmy

 

Funkcjonalny program dedykowany administracji IT powinien zapewniać:

  • Możliwość inwentaryzacji sprzętu komputerowego–właściwe oprogramowanie oferuje dostęp do szczegółowych danych dotyczących programów i procesów, co ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo infrastruktury IT w firmie.
  • Zarządzanie oprogramowaniem–umożliwia inwentaryzację sprzętu i generowanie raportów, a dzięki managerowi licencji możliwe jest porównywanie informacji o programach zainstalowanych na wielu komputerach.
  • Audyt legalności oprogramowania–skuteczny audyt dostarcza informacji na temat używanych licencji, wykorzystywanego oprogramowania i praw do jego legalnego użytkowania. Pozwala na kontrolę nad zainstalowanymi programami w instytucji, co przekłada się na bezpieczeństwo i ochronę przed zaatakowaniem systemu przez wirusy. Audyt zapobiega sytuacjom używania nielegalnego oprogramowania zainstalowanego przez osoby trzecie.
  • Monitoring komputerów i Internetu – pozwala na przeciwdziałanie zjawisku cyberslackingu, czyli sytuacji, kiedy pracownicy korzystają z komputerów w celach prywatnych. Rejestruje poczynania użytkowników monitorując sieć, dostarczając wiedzy na temat odwiedzanych stron internetowych, otwieranych aplikacji czy ilości czasu, jaki użytkownicy przeznaczają na konkretne działania.
  • Helpdesk – profesjonalny, a zarazem prosty w obsłudze system do obsługi zgłoszeń to istotna funkcja umożliwiająca wsparcie techniczne użytkowników. Szybka obsługa zgłoszeń serwisowych powinna być standardem, ponieważ to czas jest najważniejszym czynnikiem, którym kierują się klienci w przypadku incydentów ze sprzętem.
  • Zdalny pulpit – natychmiastowe zarządzanie incydentami informatycznymi, z możliwością podglądu wielu pulpitów na raz, gwarantuje skuteczną pomoc użytkownikom i pewność, że wprowadzone rozwiązania działają prawidłowo.
  • Monitoring USB i drukarek–pełna wiedza na temat zewnętrznych nośników przeciwdziała zainfekowaniu systemu przez wirusy i wycieku wrażliwych danych przedsiębiorstwa. Informacje o wydrukach umożliwiają nadzór nad właściwym wykorzystywaniem firmowych zasobów.

rozbudowane funkcje programu statlook.com

Fot. Dzięki rozbudowanym funkcjom statlook® usprawnia zarządzanie IT

Jeśli chcesz dowiedzieć więcej o skutecznej administracji IT, zajrzyj na www.statlook.com

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *