akcesoria dla dzieci do 100 złotych - belitown.com - Akcesoria dla dzieci do 100 zł. dobre ceny w sklepie lulany. Tu kupisz wszystko co potrzebne.
majówka z jogą www.wczasy-joga.pl Joga dla początkujących i zaawansowanych
8-315 kursy gazowe Kraków https://kursy-energetyczne.pl/krakow/     
wzatco c5   voopoo boxelektryczny młynek do tytoniu   bielizna damska intymnaparawany ozdobne do restauracji   części zamienne do iqos   å¼yrandol krysztaå‚owy   lustra łazienkowe haczykowe 30x40 sklep   ekskluzywny grill ogrodowy   namiot 3x3   mobilgarázs

[:pl]Rodzaje filtrów samochodowych[:]

[:pl]Jednym z podstawowych elementów każdego samochodu są filtry. Właściciele aut muszą pamiętać, aby regularnie je wymieniać, bo dzięki temu unikają awarii i wydłużają okres eksploatacji pojazdu. Filtry odpowiadają za prawidłową pracą silnika oraz za komfort podczas jazdy.

Sklepy i producenci oferują bogaty wybór filtrów kompatybilnych z różnymi modelami aut. Wyróżniamy cztery podstawowe filtry samochodowe. Poniżej przedstawiamy ich krótką charakterystykę.

 

FILTR OLEJU

Jak sama nazwa wskazuje, filtruje on olej silnikowy znajdujący się w samochodzie i zatrzymuje wszystkie znajdujące się w nim zanieczyszczenia. Jego czystość jest bardzo ważna dla pracy i niezawodności silnika. Dzięki utrzymaniu czystości, olej zachowuje swoje  właściwości smarne na dłużej. Powinno się go wymieniać co ok. 15 000 km, (chociaż producenci aut przy zastosowaniu oleju typu long life sugerują wymianę co 30 000 km), a serwis, do którego oddajemy swoje auto, przy wymianie oleju powinien robić to za każdym razem.

 

FILTR PALIWA

To kolejny ważny filtr w aucie. Odpowiada za utrzymanie czystości paliwa, zatrzymując na sobie zanieczyszczenia, które mogą źle wpływać na układy: wtryskowy i zasilania. Filtr ten należy wymieniać w autach benzynowych co około 40 000 km, a w dieslach co ok. 20 000 km.

 

FILTR POWIETRZA

Ten filtr znajduje się w układzie dolotowym auta i chroni go przed kurzem, piaskiem czy pyłem. Ma duży wpływ na dobrą pracę silnika. Kierowca od razu odczuwa jego zatkanie w osiągach auta. Ten filtr powinniśmy wymieniać co ok. 20 000 km, chyba że auto eksploatowane jest w dużym zapyleniu i trudnych warunkach. W takich sytuacjach filtr musimy wymieniać częściej.

 

FILTR KABINOWY

Ten filtr umieszczony jest z kolei w układzie nawiewu powietrza. To on zapewnia pasażerom w pojeździe komfort jazdy i nie pozwala na dostanie się do wnętrza auta owadów, pyłków i innych zanieczyszczeń. Filtr ten nie ma dużego znaczenia na eksploatacje i żywotność pojazdu. Powinno wymieniać się go przynajmniej dwa razy w roku, ale tak naprawdę większość kierowców całkiem o tym zapomina.

 

Jeśli szukasz filtru do swojego auta, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu euautoczesci.pl[:]