[:pl]Zabezpieczenie przed korozją podczas transportu – dlaczego jest tak ważne[:]

[:pl]Właściwe przechowywanie materiałów w magazynach, szczególnie wysokowytrzymałych stopów aluminium jest bardzo ważne. Należy zachowywać dużą ostrożność podczas załadunku, rozładunku oraz magazynowania, aby zapobiec uszkodzeniom, które mogą spowodować obniżenie wytrzymałości tych materiałów.

Zabezpieczenie przed korozją – ogólne warunki magazynowania

Warunki do przechowywania towarów są ważne do zachowania ich przydatności do użytkowania. Pomieszczenia do przechowywania elementów powinny być czyste, dobrze wentylowane i utrzymywane w odpowiedniej temperaturze. W wielu przypadkach producenci towarów podają wysokość wilgotności i odpowiadające im temperatury, w których produkty powinny przechowywane. W celu zapewnienia utrzymania temperatury i wilgotności w wymaganych granicach należy stosować odpowiednie wskaźniki mierzenia wilgotności oraz temperatury w pomieszczeniach, w których przechowywane są dane przedmioty.

Zabezpieczenie przed korozją – środki zabezpieczające stosowane podczas magazynowania

Przede wszystkim stosowane są lotne inhibitory korozji. Stosowanie ich jest metodą zabezpieczenia przed korozją towarów lotniczych wykonanych na bazie żelaza. Środki VCI zabezpieczają przed korozją towary, które są umieszczane w szczelnie zamkniętych opakowaniach, odizolowane od wilgoci i tlenu zawartych w powietrzu. VCI nie wchodzi w reakcję ani nie usuwa tlenu oraz wilgoci, jedynie uniemożliwia ich działanie korozyjne. W przypadku użycia lotnych inhibitorów korozji nie jest konieczny bezpośredni ich kontakt z zabezpieczanym przedmiotem. Najczęściej stosowanymi metodami z użyciem VCI jest opakowywanie przedmiotów w papier lub folie z lotnymi inhibitorami korozji.

Kolejne zabezpieczenie przed korozją to również oleje, płyny antykorozyjne i inne tego typu środki.

Równie pomocne w magazynowaniu towarów okażą się osuszacze. Dzięki swoim właściwościom osuszacze są w stanie zaabsorbować wilgoć przedostająca się do wnętrza opakowań towarów, zabezpieczając w ten sposób przed możliwością ich korodowania. Osuszacze powinny być wymieniane w określonych odstępach czasu.

Popularne tagi: opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
zabezpieczenie przed korozją

Dojazd:

[:]