Jest to jeden z najczęstszych problemów występujących u posiadaczy laptopów, którzy posiadają swój sprzęt już kilka lat. Przyczyną tego problemu może być zużyty wentylator, zalegający kurz wewnątrz laptopa lub zbyt dawno nie wymieniana pasta termoprzewodząca.
Pasta termoprzewodząca ma za zadanie ułatwiać przewodzenie ciepła wypełniając nierówności pomiędzy procesorem a układem chłodzenia. Niestety wraz z biegiem czasu pasta zamienia się w kamień, a niekiedy jej właściwości termoprzewodzące zamieniają się w izolacyjne.
Wentylator ma za zadanie wprawiać powietrze w ruch zaciągając je z pod laptopa, a wdmuchując w radiator. Powietrze przelatujące przez radiator zbiera energię cieplną i wylatuje wraz z nią na zewnątrz laptopa.
Kurz utrudnia przepływ powietrza przez radiator zmniejszając ilość zbieranej energii cieplnej przez przelatujące przez niego powietrze. Niekiedy kurzu jest tak dużo, że utrudnia on ruch wentylatora, przyspieszając jego zużycie lub trwale go uszkadzając.
Te wszystkie czynniki wpływają na podwyższenie się temperatur podzespołów laptopa w czasie pracy. Jeśli osiągną one zbyt wysoką temperaturę, laptop wyłączy się zabezpieczając w ten sposób podzespoły przez uszkodzeniem.
Jeśli laptop np. marki Asus lub Dell nie był czyszczony od kilku lat, jest duże prawdopodobieństwo, że wkrótce problemy wymienione w nagłówku zaczną utrudniać korzystanie z komputera. Zalecamy w takiej sytuacji oddać laptopa do naszego serwisu. Wraz z profesjonalnym sprzętem doświadczeni serwisanci wyczyszczą laptopa od środka, wymienią pastę termoprzewodzącą na nową i w razie potrzeby wymienią w laptopie wentylator, aby ten mógł dalej działać bez zarzutu.
Link do serwisu: Naprawa laptopów Warszawa.
Zadzwoń:
+22 666 61 60
Zobacz stronę:
https://www.awarialaptopa.pl/serwis-laptopow/oferta/
- Dom Inteligentny: Przyszłość Mieszkalnictwa - 26 stycznia 2024
- Jakie parametry sprawdzić przy wyborze laptopa? - 15 grudnia 2022
- Doświadcz bardziej wciągających połączeń wideo dzięki gamie zupełnie nowych urządzeń portalu - 10 grudnia 2021