Zakup komputera osobistego to, niezależnie od okoliczności, decyzja istotna i w znacznym stopniu mogąca obciążyć domowy budżet. Laptop ma stanowić wydajne narzędzie pracy, toteż jego parametry muszą odpowiadać naszym oczekiwaniom. Niestety, w parze z zaawansowaniem technologicznym wciąż jeszcze idzie wysoki koszt. Rozwiązaniem może być wybór profesjonalnego sprzętu poleasingowego. Co go cechuje oraz czym kierować się zapoznając się z ofertami? Odpowiedzi poniżej.
Laptopy poleasingowe to inaczej taki sprzęt, którego użytkownikami były firmy w ramach umowy leasingu. Wynajmowanie takiego komputera obejmuje na ogół krótki okres – do 3 lat, toteż jego cena spada do bardzo zadowalającego poziomu. To jednak nie jedyna zaleta. Laptopy markowych producentów wykorzystywane w firmach prezentują wysoką jakość, solidną konstrukcję obudowy zewnętrznej, a także są wyposażone w oprogramowanie systemowe w wersji profesjonalnej. Praktycznym dodatkiem mogą być również funkcje zabezpieczające pliki. To wszystko wyróżnia je na rynku spośród innych osobistych komputerów.
Rzecz jasna laptopy poleasingowe, nawet markowych producentów, także mogą posiadać wady związane z kilkuletnią eksploatacją, jak również specyfiką takiego sprzętu. Kupując używany komputer warto zatem zwrócić uwagę na specyfikację sprzętu, aby oszacować wydajność jego pracy, rodzaj systemu operacyjnego (licencja, język, kompatybilność z innymi aplikacjami etc.). By zminimalizować ryzyko warto też ubiegać się o co najmniej kilkumiesięczną gwarancję na laptop. Jest to możliwe w firmach sprowadzających sprzęt od sprawdzonych producentów. Warto pamiętać również o odpowiedniej konserwacji. W przypadku laptopów najszybciej zużyciu ulega bateria – jest ona jednak wymienna, toteż sprzęt po zakupie powinien funkcjonować na odpowiednim poziomie.
Podsumowując – laptop poleasingowy będzie dobrym wyborem, jeśli sprawdzony jest jego stan. Pomocne w tym mogą być zarówno specyfikacje techniczne, jak i data produkcji. Nie zawsze warto też sugerować się niewielkim wgnieceniem w obudowie – zdarzają się one, a wcale nie muszą mieć wpływu na funkcjonowanie sprzętu. Ponad to nowy laptop także nie zawsze bywa wydajny. Warto zatem zastanowić się nad kupnem bardziej zaawansowanego technologicznie komputera i to w rozsądnej cenie.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
- Dom Inteligentny: Przyszłość Mieszkalnictwa - 26 stycznia 2024
- Jakie parametry sprawdzić przy wyborze laptopa? - 15 grudnia 2022
- Doświadcz bardziej wciągających połączeń wideo dzięki gamie zupełnie nowych urządzeń portalu - 10 grudnia 2021