Mądrzej i płynniej: Jazda nową generacją e-rowerów

Scena rowerów elektrycznych kwitnie.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy każdego tygodnia pojawiają się nowe dwukołowe pojazdy zasilane bateryjnie, twierdząc, że są szybsze, lżejsze i bardziej wydajne niż następne. Ale to technologia ukryta w ramie określa najnowszą kolekcję napędzanych rowerów.

Więcej rowerów jest podłączonych do smartfonów i aplikacji mobilnych z czujnikami do wszystkiego, od wykrywania upadku po alerty o kolizjach po śledzenie kradzieży. Dzięki tej nowej funkcjonalności rowery podkreślają lekkość “komutacji” zamiast niezdarnych, ciężkich, odpornych na wandalizm rowerów, które przejeżdżasz-akcje rowerowe.

Jeśli potrzebowałeś więcej dowodów na to, że rowery elektryczne są “it” urządzeniem transportowym, New York Times poinformował, że sprzedaż e-rowerów wzrosła o 145 procent w 2020 roku. Producenci rowerów borykali się z ograniczeniami podażowymi wynikającymi z przytłaczającego popytu. Connected devices marketplace Wellbots zebrało coroczną listę Top 25 Smart Products. Pięć e-rowerów znalazło się w rankingu 2021, podczas gdy w zeszłym roku tylko jeden e-bike został wytypowany.

Oto niektóre z najnowszych rowerów elektrycznych.

Kowboj

Elegancki e-rower może czuć się jak oxymoron. Ale Cowboy 4 to naprawdę sprytna maszyna, która daje Ci automatyczny impuls podczas pedałowania. Dzięki bezprzewodowemu ładowaniu smartfona i własnej aplikacji z mapami i informacjami o baterii rower może czuć się jak gigantyczne, 41-funtowe akcesorium telefoniczne.

Nie ma żadnych przycisków na rowerze, tylko aplikacja i wiele czujników i GPS osadzonych w niestandardowej ramie. Możesz go zdalnie zablokować i włączyć tryb skradziony, jeśli uważasz, że został przesunięty. Istnieje również wykrywanie awarii, gdzie skontaktuje się z kontaktem awaryjnym z Twoimi współrzędnymi lokalizacji, jeśli upadłeś i nie wstałeś.

Model czwartej generacji firmy jest teraz dostępny w przedsprzedaży w USA po pierwszym uruchomieniu w Europie. Dostawy rozpoczną się w styczniu.

Cowboy to lekka prostota w e-rowerach i płynne połączenie między telefonem a rowerem. Możesz nawet kupić niestandardowe etui na telefon, które przycina telefon bezpośrednio do kierownicy. Aplikacja zawiera wskazówki, śledzi Twoje statystyki, a nawet daje opcję trasy w oparciu o jakość powietrza.

Specjalistyczne

W zeszłym miesiącu Specialized wypuścił trzy nowe w pełni napędzane rowery elektryczne: Turbo Vado, Turbo Como i Turbo Tero. Niektóre z nich są wyposażone w czujnik skierowany tyłem do kierunku jazdy, który wyświetla ostrzeżenia wizualne, dźwiękowe i dotykowe, gdy coś nadchodzi z odległości nawet 460 stóp.

Naładowana przejażdżka Tero. Kredyt: specjalistyczny

Rowery mają towarzyszącą aplikację, która może zdalnie wyłączyć silnik elektryczny i aktywować alarm czujnika ruchu.

Najnowsze trio rowerów elektrycznych Specialized jest bardziej połączone niż kiedykolwiek wcześniej z aplikacją jako przedłużeniem roweru.

Calamus

Calamus Ultra to e-bike, który ma być dostarczony w lutym, a jego celem jest bezpieczeństwo i czujniki-coś w rodzaju Volvo e-bikes. Będzie ostrzegać o nadjeżdżającym ruchu lub samochód zbliża się za tobą (mam nadzieję, że lubisz alerty, które wibrują w kierownicy). Podobnie jak wiele nowoczesnych samochodów, będzie on dostarczany z asystą martwego pola, aby powiadomić Cię o przedmiotach na peryferiach przed skręceniem. Kierownica będzie również mieć kierunkowskazy.

Podczas gdy e-bikes kładzie nacisk na bezpieczną jazdę, jest to jeden z pierwszych rowerów, który zbudował zabezpieczenia przypominające samochód w modelu podstawowym.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Kredyt: calamus

Serial 1

Seria 1 to nowa linia Rowerów Elektrycznych Harley-Davidson. W zeszłym miesiącu ukazał się limitowany-emotocykl dition S1 Mosh / Tribute, nazwany na cześć motocykla Harleya z 1903 roku. Tylko 650 tych rowerów w stylu vintage było dostępnych w USA i Europie.

Ekskluzywna przejażdżka. Kredyt: SERIAL 1

Rower za 6000 dolarów jest już wyprzedany. S1 Mosh / Tribute bazuje na pierwszym E-bike ‘ u Serii 1 z wbudowanym oświetleniem LED oraz wewnętrznym okablowaniem i kablami. Nowsze e-rowery, takie jak ten, czyszczą swoje projekty, aby uzyskać uproszczony wygląd — z mniejszą liczbą odsłoniętych wewnętrznych elementów, pozostawiając wandali z mniejszymi możliwościami manipulowania nimi.

SWFT

Dzięki klimatowi beach cruiser rowery elektryczne Swft wyglądają fajnie, a także mają wystarczający zasięg do codziennych dojazdów. Dzięki zasięgowi 31 mil i maksymalnej prędkości 19,8 km / h wersje Fleet i Volt mogą nadążyć za droższymi rowerami elektronicznymi. E-rowery zaczynają się od $999. Większość rowerów elektrycznych ma ponad 1000 usd, więc otwiera to świat wysokiej klasy gadżetów dla tych, którzy mają nieco szczuplejsze portfele.

“Tryb chodzenia” włącza Silnik elektryczny podczas chodzenia rowerem, więc nie musisz nawet naciskać go podczas spaceru.

Cruisin’. Kredyt: SWFT

Jest też motorower elektryczny z grubymi oponami. Ale to zbyt daleko od ścieżki rowerowej.

Radio Flyer

Znany z małego czerwonego wagonu, Radio Flyer rozszerzył się na rowery elektryczne. W tym miesiącu firma rozpoczęła dostawy na swoje dwa E-rowery Ulotka, jeden z wystarczająco dużo miejsca, aby zapinać na dwóch młodych pasażerów. Może pomieścić 400 funtów i nadal zasilać.

Wszystko to jest dostępne dla dzisiejszych rowerów elektrycznych, można założyć, że przyszłoroczna partia będzie musiała zawierać jeszcze więcej technologii, alertów i czujników.

[:][:]