[: pl]WhatsApp iphone-to-Android chat transfer jest już dostępny na pikselach i nowych telefonach

[: pl]

Google ogłosił, że funkcja migracji historii czatu WhatsApp, aby przynieść wiadomości z iphone ‘ ów na Androida, jest teraz dostępna na “wszystkich telefonach Pixel” i że “stanie się dostępna na nowych smartfonach, które uruchamiają się z Androidem 12.”Funkcja ta była już dostępna dla telefonów Samsung, ale sprawi, że przejście z iOS na Androida będzie łatwiejsze, ponieważ nie będziesz musiał rezygnować z historii wiadomości.

Proces powinien być stosunkowo prosty,o ile masz WhatsApp na bieżąco zarówno na telefonie iPhone, jak i telefonie z Androidem, i masz pod ręką Kabel USB – C do Lightning. Google mówi, że podczas konfigurowania telefonu z Androidem zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu QR za pomocą iPhone ‘ a, co pozwoli Ci rozpocząć proces transferu.

Do rozpoczęcia procesu wymagane jest połączenie przewodowe i skanowanie kodu QR. Obraz: Google

Sprawdź nasze instrukcje, aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje (są one napisane dla Samsunga, ale proces powinien być podobny) i przeczytać kilka zastrzeżeń z transferem. Google mówi, że Twój iPhone nie otrzyma żadnych wiadomości WhatsApp, gdy Twoje wiadomości są w ruchu, więc nie powinieneś tracić niczego w przełączniku.

Google mówi, że producenci telefonów OEM mogą dodać obsługę tej funkcji podczas aktualizacji swoich telefonów do Androida 12, więc możliwe, że osoby z istniejącymi telefonami uzyskają do niej dostęp w pewnym momencie. Firma twierdzi, że współpracuje z producentami telefonów, aby upewnić się, że telefony wysyłane z Androidem 12 obsługują transfery po wyjęciu z pudełka.

Dodano:26 października, 20: 34: Dodano informacje od Google o obsłudze funkcji na istniejących telefonach.