[: pl]możesz teraz przenieść historię czatu WhatsApp z iPhone ‘ a na Androida (ale jest haczyk)

[: pl]

W sierpniu 2021 Samsung ogłosił, że użytkownicy WhatsApp będą w końcu mogli przenieść swoje historie czatów z iPhone ‘ a na smartfon Samsung Galaxy.

Powiedziano wtedy, że właściciele telefonów z Androidem innych niż Samsung również otrzymają tę funkcję w przyszłości, a teraz przyszła przyszłość. We wtorek Google ogłosił, że użytkownicy mogą teraz przenieść historię czatu WhatsApp z iPhone ‘ a na telefon z Androidem 12.

Działa tylko na telefonach z systemem Android 12. Kredyt: google

Aby rozpocząć, podłącz telefony za pomocą kabla USB-C do Lightning. Podczas konfigurowania nowego urządzenia z Androidem zeskanuj kod QR na iPhonie, który uruchomi WhatsApp i przeniesie wszystkie twoje rzeczy na nowe urządzenie. Alternatywnie, zamiast skanowania kodu, możesz otworzyć WhatsApp i przejść do Ustawienia-Czaty-Przenieś czaty na Androida.

Zobacz także: Jak usunąć WhatsApp

Google twierdzi, że wykonanie tej pracy nie było trywialne. W systemie Android 12 możesz przenieść większość aplikacji i danych z iPhone ‘ a na Androida za pomocą wspomnianego kabla. Ale niektóre rodzaje danych są trudne do przeniesienia, dlatego Google współpracował z WhatsApp, aby włączyć nową funkcjonalność.

Google mówi, że ta funkcja działa na urządzeniach Samsung Galaxy i wszystkich telefonach Pixel i będzie dostępna na nowych smartfonach, które uruchamiają się z Androidem 12. Problem polega na tym, że żadne inne telefony z Androidem nie są obecnie wysyłane z Androidem 12, chociaż wielu producentów pracuje nad aktualizacją swoich urządzeń. Nie wiadomo, kiedy i czy funkcja będzie dostępna na starszych telefonach.